zawartość strony Wycieczka do PBW w Słupsku

zostało do końca roku szkolnego

INNE INFORMACJE
ZOBACZ KONIECZNIE
Dla nauczyciela

Ogólne zasady korzystania z obiektów sportowych

Zespołu Szkół Sportowych w Słupsku,

obowiązujące do odwołania

Kliknij tu aby zobaczyć więcej

Komunikat Pomorskiego Kuratora Oświaty
w sprawie zmian zasad rekrutacji
 na rok szkolny 2020/2021
do publicznych szkół ponadpodstawowych
w związku z czasowym ograniczeniem
funkcjonowania jednostek systemu oświaty

Kliknij tu aby zobaczyć więcej

Film promocyjny IV Liceum Ogólnokształcącego im K.K. Baczyńskiego w Słupsku

Wycieczka do PBW w Słupsku

5 czerwca 19 r. grupa uczniów klas pierwszych liceum była na wycieczce w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku.

Najpierw młodzież uczestniczyła w spotkaniu z podróżnikiem panem Mariuszem Jucewiczem, który opowiedział o swojej dwutygodniowej podróży po Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dzięki zdjęciom i filmom wykonanym przez prelegenta mogliśmy poznać nie tylko nowoczesną architekturę miast, malownicze plaże nad Zatoka Perską, ale również codzienne życie mieszkańców.

Po spotkaniu licealiści zostali zapoznani z funkcją i działalnością Biblioteki Pedagogicznej, następnie odbyli wycieczkę po bibliotece. Odwiedzili miedzy innymi stanowisko udostępniania zbiorów, czytelnię, pomieszczenie zbiorów multimedialnych. Ze szczególnym zainteresowaniem uczniów spotkała się ekspozycja mebli i pomocy naukowych dawniej znajdujących się w szkołach. Ciekawość wzbudziły również sprzęty, które kiedyś wspomagały pracę bibliotekarzy, np. maszyna do pisania.

Wycieczka bardzo podobała się uczniom, którzy mieli okazję poznać mało znane realia życia w ZEA oraz odkryć nieznane oblicze biblioteki.

Nauczyciele bibliotekarze